Ngā Kaimahi o te Kura: Our Staff

Te Ohu Whakahaere - Senior Leadership Team

Staff Name Role / Marau Email Address
Michelle Ohia Tumuaki (Principal) michelle.treadaway-ohia@taiatea.school.nz
Selepa Fetu-Sasalu Acting Tumuaki Tuarua (DP), HOD Puoro, Kaiārahi selepa.fetusasalu@taiatea.school.nz
Mel Veituna AP, Kaihautū Takere Hapori, Careers, Waharoa mel.veituna@taiatea.school.nz
Tania Wharakura AP, Aukaha Takere Aronui Tuākana
(Teaching and Learning - senior school), HOD Kaiora, Kamar
tania.wharakura@taiatea.school.nz
Tai Huata AP, Aukaha Takere Aronui Teina
(Teaching and Learning - junior school)
tai.huata@taiatea.school.nz
Sheree Muggeridge Inquiry Learning, HOD Pāngarau sheree.muggeridge@taiatea.school.nz
Tokoaitua Winiata SCT, Kaihautū Tukuihotanga, Te Reo Māori, Kapa Haka, Kaiārahi tokoaitua.winiata@taiatea.school.nz

Ngā Kaiako - Teaching Staff

Staff Name Role / Marau Email Address
John Aloi Pūtaiao, Whānau Co-lead, TiC Poirewa, Kaiārahi john.aloi@taiatea.school.nz
Indira Bali HOD Pūtaiao indira.bali@taiatea.school.nz
Kevin Collins TiC Kaipakihi, Kaiārahi kevin.collins@taiatea.school.nz
Kingi Dennis HOD Hauora, Whakairo, Oranga Tinana, Kaiārahi kingi.dennis@taiatea.school.nz
Teila Duncan Kaiora teila.duncan@taiatea.school.nz
Waiarani Edwards Hauora, Pāngarau, Oranga Tinana, TiC Kī-o-Rahi, Kaiārahi waiarani.edwards@taiatea.school.nz
Tipene Frearson-Kirkwood Te Reo Māori, Pāngarau tipene.frearsonkirkwood@taiatea.school.nz
Julie George HOD Te Reo Pākehā, Kaiārahi julie.george@taiatea.school.nz
Marcus Grant IT, TiC Rorohiko, Kaiārahi marcus.grant@taiatea.school.nz
Lucy Hona Te Reo Māori, Hauora, Oranga Tinana,
TiC Poitarawhiti, Kaiārahi
lucy.hona@taiatea.school.nz
Sharon Jensen HOD Kaiurungi, Kaiārahi sharon.jensen@taiatea.school.nz
Leon Jeremiah Mathew Ahupūngao, Pāngarau, Kaiārahi leon.mathew@taiatea.school.nz
Anaru Keogh HOD Tū Taua, Pou Tikanga anaru.keogh@taiatea.school.nz
Kaharau Keogh Te Reo Māori, Puoro, Oranga Wairua,
Whānau Co-lead, Amorangi, Kaiārahi
kaharau.keogh@taiatea.school.nz
Linda Keogh PCT Support linda.keogh@taiatea.school.nz
Ann Leach Pāngarau ann.leach@taiatea.school.nz
Hinemutu Lewis Te Reo Pākehā, Kaiārahi hinemutu.lewis@taiatea.school.nz
Karlene Mackey TiC Raranga, Oranga Tinana,
Principal’s Nominee, Kamar, Kaiārahi
karlene.mackey@taiatea.school.nz
Michelle Muller Te Reo Pākehā, TiC Poitūkohu, Kaiārahi michelle.muller@taiatea.school.nz
Natalie Muller Learning Support Coordinator natalie.muller@taitea.school.nz
Roimata Panapa Te Reo Māori, Kapa Haka Support roimata.panapa@taiatea.school.nz
Hayley Pio Te Reo Pākehā, Kaiurungi, Hauora, Kaiārahi hayley.pio@taiatea.school.nz
Romana Rolleston School Counsellor, Sports Coordinator,
TiC Pā Whutupōro, Kaiārahi
romana.rolleston@taiatea.school.nz
Sanjiwan Sahai HOD Pāngarau, Kaiārahi sanjiwan.sahai@taiatea.school.nz
Christy Te Kurapa HOD Te Reo Māori, Hauora, Oranga Wairua, TiC Rīki, Kaiārahi christy.tekurapa@taiatea.school.nz
Kimo Te Whareponga Moko Tū Taua, Puoro, Oranga Wairua, Kaiārahi kimo.moko@taiatea.school.nz
Danielle Thompson TiC Toi, Oranga Tinana danielle.thompson@taiatea.school.nz
Rauaroha Turinui Te Ao Haka, Te Reo Māori, Oranga Wairua, Kaiārahi rauaroha.turinui@taiatea.school.nz
Te Uranga Walker Whakairo teuranga.walker@taiatea.school.nz

Ngā Kaihāpai - Support Staff

Staff Name Role / Marau Email Address
Cherie Dennis Principal’s PA, Administrator cherie.dennis@taiatea.school.nz
Karen Eriepa Administrator, Reception karen.eriepa@taiatea.school.nz
Gordon Duncan Caretaker caretaker@taiatea.school.nz
Jade Duncan Kaiāwhina - Learning Support jade.duncan@taiatea.school.nz
Michelle Duncan Kaiāwhina - Learning Support, Librarian michelle.duncan@taiatea.school.nz
Maari Moke Executive Officer maari.moke@taiatea.school.nz
Rachel Stone Administrator, Reception, Attendance Officer rachel.stone@taiatea.school.nz
William Holland Caretaker, Groundsman william.holland@taiatea.school.nz

Ngā Kaitunu Kai - Canteen Staff

Staff Name Role / Marau Email Address
Sia Broomhall-Faitua

and Girls
Canteen, Healthy School Lunches ilissiascatering@gmail.com
Andrew Broomhall, Cindy Broomhall Canteen, Healthy School Lunches ilissiascatering@gmail.com
Esther Semu Canteen, Healthy School Lunches ilissiascatering@gmail.com

Te Puna Hauora - Medical Staff

Staff Name Role / Marau Email Address
Kris Holmes School Nurse kris.holmes@pinnacle.health.nz
Olive Ngan School Doctor olive.ngan@pinnacle.health.nz