Nga Kaimahi: Our Staff

Nga Kaiwhakahaere

Watson Ohia: Tumuaki (Principal): Ohu Tukuihotanga

Duane Allen:  Tumuaki Tuarua (Co-Deputy Principal): Kaihautu Takere Whanau: Ohu Ara Whai Oranga 

Jason Kora :  Tumuaki Tuarua (Co Deputy Principal): Taura Here - Arahi Akonga, Arahi Kaimahi: Ohu Uaratanga

Michelle Ohia:  Kaihautu Takere Aronui: Kaiwhakahaere o te ako ki Taiatea: Ohu Pukenga Ako 

Mere Clendon Smallman:  Kaihapai Pukenga Ako

Melanie Veituna:  Kaihautu Takere Hapori (Learning in the Community)

Karlene Mackey:  NZQA Liaison, Kamar Management

 

Nga Pouarahi (Heads of Academy)

Mere Clendon-Smallman:  Reo Maori-Reo Rangatira-TWoR

Julie George:  Reo Pakeha (English)

Sheree Muggeridge: Pangarau (Mathematics)

Duane Allen:  Tikanga a Iwi (Socials Sciences)

Kingi Dennis:  Hauora (Health and Physical Education)

Raima Turner-Abrahams: Technology

Te Aukaha Puke:  Nga Toi (The Arts)

Mathew Cassidy: Putaiao (Sciences)

 

 

Nga Kaiwhakaako: (Our Teachers):  All teachers are Kaiarahi and they also specialise in particular curriculum areas.

Mere Clendon-Smallman:  Reo Maori, Reo Rangatira

Tokoaitua Winiata:  Reo Rangatira, Te Wananga o Raukawa

Christy Te Kurapa:  Reo Maori

Greg Henderson: Reo Maori

Aroha Paekau:  Raranga (Weaving)

Nellie Johnstone:  Kia Angitu (Integrated Studies)

Karlene Mackey:  Kia Angitu (Integrated Studies)

Julie George: Reo Pakeha (English)

Michelle Ohia:  Reo Pakeha (English)

Katie Wynyard: Reo Pakeha (English)

Tania Wharakura: Reo Pakeha (English)

Miep Carstensen: Reo Pakeha (English)

Sheree Muggeridge: Pangarau (Mathematics)

Sanjiwan Sahai:  Pangarau (Mathematics/ Accounting)

Dennis Waipouri: Pangarau (Mathematics)

Kingi Dennis:  Hauora (Health and Physical Education)

Eryca Rawiri: Hauora (Oranga Tinana, TOA, Health and Physical Education)

Selepa Vai:  Puoro (Music)

Te Aukaha Puke: Toi (Art)

Matt Cassidy: Putaiao (Physics, Chemistry)

Neville Thaver: Putaiao (Science), Koiora (Biology)

Dennis Waipouri:  Tu Taua (Maori Martial Arts)

Duane Allen: Tu Taua (Maori Martial Arts), Hitori (History)

Renee Paki:  Kaiurungi (Leadership)

Kevin Collins:  Kaipakihi (Business)

Raima Kells-Turner:  Pangarau (Maths), Hauora (Health and Physical Education)

Jason Kora:  Hauora (Health and Physical Education)

Reopiki Takerei: Learning Support

 

 

 

Nga Kaimanaaki:  Support Staff

Raewyn Te Moni:  Executive Office

Royna Pihama:  Office Administrator

Rachel Stone: Pouawhina (Administration Assistant)

Amiria Clarkin: Administration Assistant

Michelle Muller:  Librarian

Tainui Wynyard:  Property Manager