Ngā Kaimahi: Our Staff

Ngā Kaiwhakahaere

Duane Allen: Tumuaki (Principal): Ohu Tukuihotanga

Michelle Ohia:  Tumuaki Tuarua (Deputy Principal): Taura Here; Te Toka Tū Moana; Ohu Uaratanga

Mere Clendon-Smallman: Tumuaki Tuarua (Assistant Principal): Kaihautū Takere Aronui; Ohu Pūkenga Ako 

Melanie Veituna:  Kaihautū Takere Hapori (Learning in the Community); Ohu Ara Whai Oranga

Karlene Mackey:  Principal's Nominee - NZQA Liaison

 

Ngā Pouārahi (Heads of Academy)

Anaru Keogh (Acting 2019):  Reo Māori-Reo Rangatira

Julie George:  Reo Pākehā (English)

Sanjiwan Sahai: Pāngarau (Mathematics)

Miep Carstensen:  Tikanga ā Iwi (Social Sciences)

Kingi Dennis:  Hauora (Health and Physical Education)

Karlene Mackey: Hangarau (Technology)

Amy Hudson:  Ngā Toi (The Arts)

: Putaiao (Sciences)

 

 

Ngā Kaiako (Teachers):  All teachers are Kaiarahi and they also specialise in particular curriculum areas.

Mere Clendon-Smallman:  Reo Māori, Reo Rangatira

Tokoaitua Winiata:  Reo Rangatira

Te Wairere Ngaia:  Reo Rangatira, Reo Māori

Lucy Hona: Reo Rangatira, Reo Maori

Michelle Ohia: Reo Rangatira

Aroha Paekau:  Raranga (Weaving)

Kawharu Greensill: Whakairo (Carving)

Karlene Mackey:  Hangarau (Information Technology)

Julie George: Reo Pakeha (English)

Katie Wynyard: Reo Pakeha (English) 

Miep Carstensen: Reo Pakeha (English)

Sheree Muggeridge: Pangarau (Mathematics)

Sanjiwan Sahai:  Pangarau (Mathematics/ Accounting)

Dennis Waipouri: Pangarau (Mathematics)

Kingi Dennis:  Hauora (Health and Physical Education)

Eryca Rawiri: Hauora (TOA - High Performance Sport, Health and Physical Education)

Eric Short: Hauora; Pāngarau; Vocational Pathways

Selepa Vai:  Puoro (Music)

Amy Hudson: Toi (Art)

: Putaiao (Physics, Chemistry)

Indira Bali: Putaiao (Science), Koiora (Biology)

Dennis Waipouri:  Tū Taua (Mau rākau)

Renee Paki:  

Tania Wharakura: Kaipākihi (2019 - Business Studies)

Kevin Collins:  Study Leave 2019

Reopiki Takerei: Learning Support

 

 

 

Ngā Kaimanaaki:  Support Staff

Raewyn Te Moni:  Executive Office

Royna Pihama:  Office Administrator

Rachel Stone: Pouawhina (Administration Assistant)

Karen Eriepa: Administration Assistant

Michelle Muller:  Librarian

Francis Odlum:  Property Manager